<< Les outils
Roq 4 trail court 13 km
 
Court
SCRATCH >> - CAH >> - ESF >> - ESH >> - JUH >> - M1F >> - M1H >> - M2F >> - M2H >> - M3F >> - M3H >> - M4H >> - SEF >> - SEH >> - V2H >> -
Pl
Prénom
Nom
Club
Cat
Tps
1
Quentin
SUCCO 
AS MONACO
ESH
51:53
2
Laurent
DODET
S L ESPERANCE ANTIBES
M1H
54:14
3
Stephane
GIORDANENGO
NANKATSU SC
M1H
55:30
4
Yves
REYNAUD
IND
SEH
56:32
5
Brice
CARBOU
COURIR PAYS DE GRASSE
M1H
57:28
6
Stephane
GOBANCE 
M1H
57:48
7
Benjamin
BERKOUKCHI
BLAUSASC TRAIL
SEH
58:16
8
Noam
PINTUS 
JUH
58:45
9
Jeremy
COLOMBINI 
BLAUSASC TRAIL
ESH
58:52
10
Ridouane
DAANOUNI 
S L AC VALBONNE
SEH
59:51
11
Sebastien
JANVIER 
M1H
59:54
12
Jean Michel
BACHOT
SEH
59:59
13
Florian
BRUNELET 
S L ESPERANCE ANTIBES
SEH
1:00:27
14
Bruno
FOUQUET
INDIVIDUEL
M1H
1:00:34
15
Frederic
RACZKA
AC CANNES
SEH
1:01:41
16
Vincent
GUIOT 
ASL THALES
SEH
1:01:55
17
Flavien
BARRAS 
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
SEH
1:02:23
18
Christophe
COLOGNESE
IND
SEH
1:02:48
19
Remi
BENMOUFFOK
IND
SEH
1:03:16
20
Thomas
ROYAL 
S L ESPERANCE ANTIBES
JUH
1:04:26
21
Alexandre
DHONDT
US CAGNES
SEH
1:04:28
22
Nicolas
LESCHI
M1H
1:05:09
23
Thomas
ROBINEAU 
FINISHERS ANTIES TRI
M1H
1:05:40
24
Francois
BOURGEAU
M2H
1:06:19
25
Antoine
LE DARD 
M1H
1:06:52
26
Davy
KIRSCH 
M1H
1:07:00
27
Robin
DEROCHE 
JUH
1:07:06
28
Frederic
ALLARD
CLUB SPORTIF IBM NICE
M3H
1:07:30
29
Raoul
FALICON 
M2H
1:07:38
30
Jerome
POUZADOUX
FIT NICE
SEH
1:07:54
31
Julian
DIVETT 
SAINT PAUL LA COLLE TRIATHLON
M2H
1:08:01
32
Mathieu
DRISS 
SEH
1:08:06
33
Julien
REYNAUD
IND
SEH
1:08:11
34
Eric
GALMAR
ERIC GALMAR
SEH
1:08:15
35
Mickael
PINNIER 
SEH
1:08:19
36
Patrick
FERRARA 
ASL THALES
M2H
1:08:40
37
Aurelien
CHASSERIAUD
INDIVIDUEL
SEH
1:08:57
38
Alex
VECCHIO 
M1H
1:09:04
39
Yannick
GUIANVARCH 
M1H
1:09:19
40
Willy
BEAUJEON 
M2H
1:09:23
41
Alain
CASTAN 
M2H
1:09:41
42
Kevin
ALBESSARD
ACTIV SPORTS ANTIBES
SEH
1:09:43
43
Yannick
RIVIERE 
SEH
1:10:06
44
Magalie
ROSE
US CAGNES
M1F
1:10:30
45
Claude
REGNIER 
M1H
1:10:49
46
Massimiliano
AMATO 
M1H
1:11:07
47
Christophe
PRIETO 
M2H
1:11:28
48
Francis
MARTIN 
SEH
1:11:34
49
Romain
LEOPORD 
M1H
1:11:47
50
David
ROLLAND
INDIVIDUEL
V2H
1:12:13
51
Mathieu
DURAND 
SEH
1:12:13
52
Sebastien
MONCLIN 
M1H
1:12:25
53
Francois
GIUDICELLI 
SEH
1:12:27
54
Fabien
DIERICKX 
ASL THALES
M1H
1:12:29
55
Jeanne
MAILLOT
IND.
SEF
1:12:32
56
Christophe
LASSERRE 
ASL THALES
M1H
1:12:51
57
Stephane
DUQUENOY
TEAM DES 3 - 1
M1H
1:13:16
58
Edgard
CHARBANCE 
SEH
1:13:27
59
Alexandre
HEQUET 
ASOA
SEH
1:13:36
60
Matthieu
LOTTEAU 
MERITIS PACA
SEH
1:14:02
61
Cecilia
SMITH 
M1F
1:14:03
62
Jerome
HESS 
SEH
1:14:22
63
Bphilippe
BOROWIAK
M1H
1:14:27
64
Marc
FORESTIERI 
M2H
1:14:27
65
Win
VAN WASSENHOVE 
M1H
1:14:40
66
Christophe
VERDIER 
IBM NICE SOPHIA TRIATHLON
M2H
1:14:48
67
Christian
TUCCINARDI 
M2H
1:14:51
68
Philippe
SZWEC 
M3H
1:15:04
69
Pierre
PECH 
M1H
1:15:25
70
Denis
BERTRAND 
ASL THALES
M1H
1:15:29
71
Yassine
BOURAS 
SPACE RUNNERS
SEH
1:15:33
72
Kevin
GERBAC 
SEH
1:15:33
73
Ludovic
TOUFLET 
M1H
1:15:36
74
Claude
BOYER
IND
M1H
1:15:52
75
Rfranck
RISTORCELLI 
S L ESPERANCE ANTIBES
CAH
1:15:55
76
Frederic
MANSARD 
M3H
1:15:59
77
Matthieu
QUEHEN 
M1H
1:16:04
78
Laurent
MIQUEL 
M1H
1:16:05
79
Nicolas
MAILLOT
IND
M1H
1:16:10
80
Kerryan
CHOTARD 
CAH
1:16:12
81
Philippe
DRIEL
INDIVIDUEL
M2H
1:16:20
82
Christophe
ZUCCALLI
M1H
1:16:22
83
Agniesska
KONIOR MAZAN 
SEF
1:16:33
84
Cedric
KANSTIEU 
M1H
1:16:45
85
Roland
OTTO
IND
M2H
1:17:00
86
Maxime
LEFRANCOIS 
SEH
1:17:03
87
Franck
MARCHESSAUX 
SEH
1:17:35
88
Thierry
REYNAUD
COURIR PAYS DE GRASSE
M1H
1:17:42
89
Valentine
METZLER 
SEF
1:17:43
90
Frederic
ARBAUD
INDIVIDUEL
M1H
1:17:58
91
Laurent
GIERSCH
INDIVIDUEL
M2H
1:18:12
92
Fabien
TRAPE NOBLES 
SEH
1:18:23
93
Herve
GEHIN 
ACTIV SPORTS ANTIBES
M3H
1:18:38
94
Franck
JOER
INDIVIDUEL
M2H
1:18:59
95
Philippe
FERRUIT 
M1H
1:18:59
96
Sebastien
DONATI
ASL THALES
SEH
1:18:59
97
Mathieu
LESPILETTE 
ASL THALES
SEH
1:19:00
98
Elodie
NICOLAS 
ASL THALES
SEF
1:19:21
99
Christophe
ROUSSEAU 
M1H
1:19:22
100
Nicolas
PANIGAI 
ASL THALES
SEH
1:19:24
101
Jean Bernard
EPISSARD
ASL THALES
M1H
1:19:25
102
Sebastien
DARGAISSE 
M1H
1:19:26
103
Christophe
CUQ
INDIVIDUEL
SEH
1:19:34
104
Fabrice
MERCIER 
S L ESPERANCE ANTIBES
M1H
1:19:36
105
Gilles
VITALE 
S L ESPERANCE ANTIBES
M1H
1:19:38
106
Emilie
MENECEUR 
S L AC VALBONNE
SEF
1:19:40
107
Odile
CHARROL 
M2F
1:19:41
108
Claude
PIRCHI 
M3H
1:19:47
109
Julien
TAMAGNO 
SEH
1:19:51
110
Hugues
THIEVENT 
M2H
1:19:57
111
Sebastien
VIDEMENT 
M1H
1:20:01
112
Mathieu
POLLET 
SEH
1:20:02
113
Cedric
ARRIGUCCI 
SEH
1:20:11
114
Christos
TOYAS 
M1H
1:20:32
115
Marc
LAMBERT
RUNNING CLUB KINSHASA
M2H
1:20:40
116
Andy
GODWIN 
M3H
1:20:46
117
Xavier
KRESS 
SEH
1:20:50
118
Laurence
RABUEL
M1F
1:21:03
119
Franck
DE LANVERNY 
M2H
1:21:03
120
Samir
OUBIHI 
SEH
1:21:35
121
Stephanie
CAILLET
M1F
1:21:37
122
Dominique
JOURDAN
INDIVIDUEL
M3H
1:21:47
123
Elisabeth
BARBOSA 
AMADEUS
M1F
1:22:08
124
Damien
OLIVERO
ACTIV SPORT SANTE ANTIBES
SEH
1:22:15
125
Cyrille
CLAUS
IND
M1H
1:22:25
126
Sophie
DENNER
COURIR PAYS DE GRASSE
M1F
1:22:47
127
Steven
CLOAREC 
M1H
1:22:49
128
Stephane
DION
ACTIV SPORTS ANTIBES
SEH
1:23:05
129
Nicolas
VAUTHIER 
S L ESPERANCE ANTIBES
M1H
1:23:05
130
Francesco
CARAMAZZA 
M2H
1:23:21
131
Magalie
FERRARA
ASL THALES
M2F
1:23:21
132
Christelle
GRAZIANI 
AIR FRANCE
M1F
1:23:22
133
Ean Marc
GRONDIN 
M2H
1:23:37
134
Daniel
SMITH 
M1H
1:23:43
135
Francoise
DATTAS
INDIVIDUEL
M2F
1:23:43
136
Audrey
BACILE
VESUBIE TRAIL C
M1F
1:24:14
137
Didier
ALBET
M1H
1:24:22
138
Celine
GAUTHIER DARNIS 
M1F
1:24:41
139
Lea
DUHET
SEF
1:24:46
140
Lionel
BELLIN
SEH
1:24:47
141
Catherine
ROSPOCHER
AS MONACO
M3F
1:25:13
142
Frederique
AGNEL VARIN
M2F
1:25:15
143
Benjamin
GUIGUE 
STADE LAURENTIN ATHLETISME
M1H
1:25:21
144
Elio
GIUBERGIA
IND
M2H
1:25:24
145
Camille
BENCHABANE 
M2H
1:25:40
146
Richard
GERAUDEL
ASOA
M3H
1:25:46
147
Arnaud
FOURRE 
M1H
1:25:58
148
Cyrille
REAL
ASL THALES
SEH
1:26:04
149
James
BATTAGLIA
TEAM DES 3 - 1
M1H
1:26:08
150
Gabriel
GUALLINO
SPIRIDON CA
M4H
1:26:13
151
Renaud
BROC 
SEH
1:26:28
152
Didier
BARBE
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
M2H
1:26:29
153
Eric
CHARBANCE 
M2H
1:26:35
154
Marco
MONTALBANO 
M2H
1:26:44
155
Gaston
LIENHART 
M4H
1:26:48
156
Victor
OURY 
SEH
1:26:56
157
Amir
MAALEJ 
SEH
1:27:09
158
Cindy
PERRIER 
ASOA
SEF
1:27:14
159
Philippe
CHOTARD
M1H
1:27:14
160
Cedric
DEHARENG 
M1H
1:27:21
161
Yann
ROLLAND 
SEH
1:27:43
162
Stephane
BARLAND
M1H
1:27:53
163
Clement
RAFFAELLI 
SEH
1:27:57
164
Romain
LE BAIL
IND
SEH
1:27:58
165
Sylvie
FLAK
M1F
1:28:01
166
Leslie
PIZZINAT
M1F
1:28:10
167
Christophe
SIBILEAU 
M2H
1:28:11
168
Olivier
MAZUYER
M1H
1:28:12
169
Corine
CASTELLANA
TEAM PANETTONE
M2F
1:28:15
170
Stephane
BARBIER 
M1H
1:28:18
171
Bruno
VIEILLARD BARON
M1H
1:28:24
172
Laurent
BELBEZIER 
M1H
1:28:34
173
Isabelle
CIVATTE 
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
M1F
1:28:44
174
Sophie
LAPLACE 
US CAGNES
M2F
1:28:51
175
Henri
DE RICHECOUR 
M2H
1:28:52
176
Pietro
LORE 
M1H
1:28:55
177
Gilles
ABBES
CLUB SPORTIF IBM NICE
M2H
1:28:57
178
Vincent
PICHON 
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
M1H
1:29:00
179
Delphine
BONNAVAL 
M1F
1:29:05
180
Charlotte
VERMERSCH
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
SEF
1:29:10
181
Remi
MARCAILLOU
IND
SEH
1:29:17
182
Antoine
CAU 
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
M3H
1:29:23
183
Alexandre
EULERT 
ASL THALES
SEH
1:29:25
184
Jean FranCois
CADIOU 
M2H
1:29:39
185
Jean Francois
CABRIOL
VERSAILLES TRIATHLON
SEH
1:29:48
186
Nicolas
LAVAL 
M1H
1:29:59
187
Carlo
FRANCESE 
M1H
1:30:05
188
Florence
LAPORTE
M2F
1:30:05
189
Nathalie
PINTUS 
CRAZY FROM NICE
M1F
1:30:06
190
Yannick
FOURNIER
SEH
1:30:15
191
Alain
LEPELTIER
ACTIV SPORTS ANTIBES
M2H
1:30:20
192
Cyril
BEAUMONT 
M2H
1:30:34
193
Laure
SIMON 
SEF
1:30:55
194
Agnes
DUCHANGE 
M1F
1:30:55
195
Aurelia
BIDANT 
COV
M1F
1:31:13
196
Emmanuelle
DELORME 
M1F
1:31:17
197
David
REMOND 
M1H
1:31:25
198
Jean Claude
VENTURINO 
ASL THALES
M1H
1:31:30
199
Maxime
HENRY 
JUH
1:31:40
200
Delphine
LORACH
ATHLETIC PHILIPPIDES CLUB DE BAR SUR LOUP
M1F
1:31:50
201
Joelle
BODE
M2F
1:31:53
202
Patrice
RODOT 
M1H
1:32:03
203
David
ROSPOCHER 
M3H
1:32:17
204
Celine
GILLET
M1F
1:32:19
205
Celine
MAIGNOT 
SEF
1:32:24
206
Frederic
YENGO 
SEH
1:32:24
207
Cyrille
BATALLER 
M1H
1:32:34
208
Luis Filipe
MIRA MARQUES 
M3H
1:32:45
209
Vincent
PRUNET 
M2H
1:33:08
210
Audrey
TROIANI 
SEF
1:33:11
211
Marion
LE GRAND
INDIVIDUEL
SEF
1:33:29
212
Olivier
TANGUY 
M2H
1:33:41
213
Cyril
MESTRE 
SEH
1:33:43
214
Caroline
ROELS 
SEF
1:33:52
215
Emeline
FRANCOIS 
SEF
1:33:58
216
Catherine
DEVILLENEUVE 
M2F
1:34:35
217
Camille
TRAVERSO 
SEF
1:34:38
218
Bernard
MARTIN
IND
M3H
1:34:40
219
Barbara
WANCIER 
M1F
1:34:42
220
Julie
FERRAND 
ESF
1:34:58
221
Laury
ROBBE
US CAGNES
M1F
1:34:59
222
Bastien
ALLIBERT
SEH
1:35:00
223
 madelin
GUALLINO
GA NOISY LE GRAND
SEH
1:35:19
224
Mandy
DUTHOY 
M1F
1:35:36
225
Eric
FRANCOIS
M3H
1:35:40
226
Berengere
GARRE FRANCOIS 
SEF
1:35:45
227
Franck
VAISSIERES 
M1H
1:35:51
228
Roselyne
DOYENNETTE 
M1F
1:36:01
229
Michel
MAUFROID 
VESUBIE TRAIL CLUB
M2H
1:36:19
230
Virginie
MAUREL 
M1F
1:36:25
231
Veronique
DI NATALE
M1F
1:36:34
232
Pascale
DE LAJUDIE 
M2F
1:37:04
233
Vanessa
DARGAISSE 
ASOA
M1F
1:37:07
234
Andrew
WHITE 
M2H
1:37:14
235
Sabrina
WHITE HUBERT
M2F
1:37:14
236
Anne
PELIGNY 
M1F
1:37:35
237
Sabine
STRAUSS
M2F
1:37:35
238
Jean Claude
DEROCHE 
M2H
1:37:35
239
Laurent
RAUSCH
US CAGNES
M1H
1:37:55
240
Julie Anne
SEGRETO 
TDC
SEF
1:37:56
241
Christian
MENAY 
AC CANNES
M3H
1:38:04
242
FranCois
OLYVE
SEH
1:38:05
243
Elodie
LETIZIA 
SEF
1:38:12
244
Christophe
REIS 
M1H
1:38:13
245
Julien
DAINOTTO
SEH
1:38:13
246
Audrey
MARCUCCI
APC BAR SUR LOUP
SEF
1:38:25
247
Therese
FLAUS 
TDC
SEF
1:38:37
248
Antoine
SEIN 
SEH
1:38:49
249
Fannie
MOURGUES
SEF
1:38:49
250
Florence
YENGO 
M2F
1:39:01
251
Laureen
FREMOND 
SEF
1:39:08
252
Gualtieri
ROBERTO 
M3H
1:39:17
253
Giovanna
TISSONI 
M1F
1:39:31
254
Hedwige
BILLIAU 
M3F
1:39:40
255
Sylvie
AMOUYAL 
M1F
1:39:54
256
Marie
BIERLAIRE
M1F
1:40:07
257
Carlo
ALESSANDRELLI
IND
SEH
1:40:20
258
Laure
COSENTINO 
SEF
1:40:31
259
Pascal
COSENTINO
M1H
1:40:31
260
Bruno
NETZER
M3H
1:41:08
261
Mallaury
LOPEZ 
BLAUSASC TRAIL
SEF
1:41:08
262
Richard
GIACOMONI 
M4H
1:41:12
263
Marie
TINOT 
SEF
1:41:35
264
Christine
DELAUNAY
M2F
1:41:35
265
Jose
YENGO
M2H
1:41:45
266
Philippe
ROSTAGNI 
M2H
1:42:11
267
Yannick
FLINOIS
SEH
1:42:30
268
Farid
BENCHABANE 
M2H
1:42:33
269
Ghislaine
GAIFFE 
M1F
1:42:34
270
Viviane
SZYMKOWIAK 
SEF
1:42:42
271
Eloise
ROUPSARD
ASL THALES
SEF
1:42:45
272
Pascal
DISDIER 
M2H
1:42:52
273
Elodie
TARANCZEWSKI 
SEF
1:43:07
274
Anthony
DELAY 
SEH
1:43:07
275
Karine
LIFFRAN 
US CAGNES
M1F
1:43:13
276
Nathalie
DORNERT 
SEF
1:43:25
277
Gerard
PEDRO 
LA TEAM
M2H
1:43:59
278
Stephanie
TEIXEIRA 
M1F
1:43:59
279
Dominique
REY
M1H
1:44:36
280
Nadege
HOUOU 
M1F
1:44:38
281
Winni
BALDET 
TPG GRASSE
M2F
1:44:38
282
Ludivine
MAIRY
M1F
1:44:39
283
Thierry
LE GAL 
M1H
1:46:12
284
Florence
DUBBIOSI 
M1F
1:46:12
285
Christelle
SIMON 
M1F
1:47:05
286
Carmen
TROULAY 
M2F
1:47:07
287
Franck
GUILLAUME 
M1H
1:47:44
288
Monique
LORRAIN 
M2H
1:48:16
289
Anais
GLEDEL
IND
SEF
1:48:21
290
Felicitas
CANALES
M2F
1:48:48
291
Alexis
BIGORGNE 
SEH
1:49:03
292
Gonzague
DAILLEZ 
SEH
1:49:04
293
Sylvie
SECHET 
M2F
1:49:45
294
Beatrice
SECHET
M2F
1:49:45
295
Muriel
MALO 
LA TEAM
M1F
1:50:00
296
Laura
BARDIN 
M1F
1:50:00
297
Ludivine
TRUAN 
SEF
1:51:32
298
Alexandre
ROMANA 
M1H
1:51:32
299
Jean Louis
MEDINA
M3H
1:51:48
300
Michel
LEROY 
LA TEAM
M2H
1:52:51
301
Thomas
LEPELTIER 
ACTIV SPORTS ANTIBES
JUH
1:53:48
302
Stella
CANAPARIO 
SEF
1:54:55
303
Laurent
PARODI 
SEH
1:54:56
304
Carole
ZANI 
M2F
1:57:28
305
Sophie
DUBBIOSI 
M2F
1:57:55
306
Armelle
FIELD
M1F
2:00:25
307
Ashley
FIELD
M1H
2:00:26
308
Martine
ALITHIER
AC CANNES
M3F
2:00:33
309
Patricia
ROBERT 
SEF
2:00:42
310
Marc
DE DENARO 
SEH
2:00:43
311
Laetitia
KOWALCZYK
TEAM DES 3
SEF
2:01:31
312
Carine
PUSELLO 
M1F
2:01:45
313
Elisabeth
CLEMENT 
M3F
2:02:30
314
Gilles
AUBERT
M3H
2:02:30
315
Mario
MONTANELLI 
M4H
2:03:21
316
Christine
GUITTARD 
M2F
2:03:32
317
Patricia
FLATTET 
M2F
2:04:01
318
Julie
BONNAVION
SEF
2:04:18
319
Delphine
JOUSSE 
M1F
2:06:12
320
Geraldine
PERRAIS 
SEF
2:07:44
321
Karolina
CIENIUCH 
SEF
2:08:41
322
Maell
GUIOT 
SEF
2:08:50
323
Stephane
MILLERY
M2H
2:09:14
324
Vaerie
LE LOUARN 
M1F
2:09:15
325
Marie Ange
CUREL 
STADE LAURENTIN ATHLETISME
M3F
2:11:52
326
Isabel
PUJADAS
M2F
2:13:44
327
Patricia
GARCIA
M2F
2:13:44
328
Georgia
DE ZORZI 
SEF
2:14:11